Boss Katana KTN 100/212

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 10053
 • Producent: Boss
 • Waga: 19.8 kg
 • Dostępność: W Drodze... W Drodze...
  Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • 1 721,00 zł / szt.
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Boss

 

Boss Katana 100/212

Estradowy wzmacniacz typu combo o mocy 100 W z dwoma dedykowanymi, 12-calowymi głośnikami. Pięć unikalnych charakterystyk wzmocnienia: Clean, Crunch, Lead, Brown (wywodząca się ze wzmacniacza Waza) oraz Acoustic (dla gitar akustyczno-elektrycznych). Do wyboru 55 efektów z możliwością edycji za pomocą programu BOSS Tone Studio. Przechowywanie we wzmacniaczu 15 różnych efektów z możliwością używania trzech jednocześnie. Dedykowane elementy regulacji wzmocnienia, korekcji, barwy dźwięku i efektów do szybkiego modyfikowania brzmienia. Cztery miejsca w pamięci do przechowywania wszystkich ustawień wzmacniacza i efektów. Sterowanie mocą w celu uzyskania brzmienia o dużym wzmocnieniu oraz dynamicznej odpowiedzi przy niskich poziomach głośności. Wbudowana uchylna podpórka w celu optymalnego monitorowania i projekcji dźwięku. Wymiary 670 x 248 x 484 mm. Waga 19,8 kg

Seria Katana oferuje wzmacniacze gitarowe o stonowanym, wyraźnym brzmieniu, szlifowanym przez pokolenia poświęcenia i wiedzy. Zrodzone w procesie rozwoju uznanego wzmacniacza Waza, te innowacyjne wzmacniacze są ucieleśnieniem zdecydowanego dążenia firmy BOSS do uzyskania doskonałego brzmienia rockowego. Wyposażona w zastrzeżone konstrukcje obwodów i starannie dostrojone, seria Katana łączy tradycyjne rękodzieło z przełomowymi funkcjami, tworząc nową generację rockowych wzmacniaczy.

Za pomocą dwóch dedykowanych, 12-calowych głośników i mocy 100 W wzmacniacz Katana-100/212 oferuje imponujący zakres brzmień, godnych każdego występu, które z wdziękiem przebijają się w zespole każdego rodzaju. Dzięki unikalnej, wydajnej konstrukcji oraz innowacyjnej funkcji sterowania mocą, wzmacniacz nadaje się również do domowego grania, oferując inspirujące brzmienia i odpowiedź przy niskich poziomach głośności. Ponadto wzmacniacz Katana-100/212 posiada zintegrowany dostęp do 55 efektów firmy BOSS, które można dopasowywać do własnych potrzeb za pomocą bezpłatnego programu edycyjnego BOSS Tone Studio. We wzmacniaczu można mieć jednocześnie nawet 15 różnych efektów, co pozwalać zabrać na estradę w pełni przygotowane brzmienia.

Zaprojektowany dla gitarzystów, myślących poważnie o swoim brzmieniu, wzmacniacz Katana-100/212 oferuje wyjątkowe brzmienie i reakcje do występów na scenie, rejestrowania nagrań i zwykłych domowych ćwiczeń. Dwa dedykowane, 12-calowe głośniki są sterowane specjalną metodą, opracowaną dla flagowego wzmacniacza Waza, optymalizującą głośnik i charakter obudowy. Daje to autorytatywną dynamikę i obecność, osiągalne wcześniej tylko w konstrukcjach najwyższej klasy. W połączeniu z pięcioma charakterystykami wzmocnienia do wyboru, wzmacniacz Katana-100/212 oferuje rasową moc i ekspresyjność, aby sprostać każdej sytuacji wykonawczej.

Ulepszone do perfekcji przez zespół inżynierów firmy BOSS, pięć charakterystyk wzmocnienia wzmacniacza Katana-100/212 oferuje wszystko, od organicznych, klasycznych brzmień po nowoczesne brzmienia o dużym wzmocnieniu. Charakterystyka Clean oferuje naturalne i przejrzyste brzmienie, natomiast Crunch zapewnia satysfakcjonujący zgrzyt i odpowiedź. Charakterystyka Lead posiada duży zakres wzmocnienia w celu dopasowania do różnego stylu gry, od mocnych, jadowitych solówek bluesowych po płynne legato. Dzięki DNA, odziedziczonemu z serii Waza, charakterystyka Brown oferuje dopracowane, silne wzmocnienie, poszukiwane przez największych rockowych gitarzystów. Charakterystyka Acoustic dodatkowo zwiększa uniwersalność wzmacniacza Katana, oferując zoptymalizowane brzmienie, które sprawia, że dźwięk akustyczno-elektrycznej gitary jest zdumiewająco naturalny.

Dzięki wbudowanym efektom firmy BOSS i wywoływanym ustawieniom brzmienia wzmacniacz Katana-100/212 umożliwia grę wszędzie, tylko przy użyciu gitary i wzmacniacza. Połączenie z programem BOSS Tone Studio poprzez port USB zapewnia dostęp do 55 efektów, które można dowolnie modyfikować w celu dopasowania do własnych potrzeb. Oprócz standardowego przesteru, linii opóźniającej i pogłosu, są wśród nich efekty do kształtowania dźwięku, takie jak PITCH SHIFTER, RING MODULATOR, SLICER i inne. Do wzmacniacza można załadować 15 efektów, a trzy z nich używać jednocześnie. Cztery zestawy ustawień umożliwiają przechowywanie własnych konfiguracji wzmacniacza i efektów w celu szybkiego wywoływania, a do ustawień panelu zawsze można szybko wrócić naciśnięciem jednego przycisku. Można również podłączyć opcjonalne przełączniki nożne i pedały ekspresji, aby na występie sterować brzmieniem bez używania rąk.

Chociaż wzmacniacz Katana-100/212 posiada wiele zaawansowanych funkcji, jego obsługa jest zdumiewająco prosta. Dedykowane potencjometry wielu stopni wzmocnienia, trzypasmowy korektor charakterystyki i regulacja barwy umożliwiają szybką regulację brzmienia na słuch, jak w standardowym wzmacniaczu lampowym. Podstawowe parametry efektów można modyfikować za pomocą prostego pokrętła, a ustawienia można zachowywać w pamięci krótkim naciśnięciem przycisku. Sterowanie mocą to wspaniała rzecz do tłumienia głośności na małych estradach i podczas grania w domu, a opcja Standby wycisza dźwięk podczas zmieniania gitar lub w czasie przerw. A przez odchylenie zintegrowanej podpórki można łatwo ustawić kąt pochylenia wzmacniacza, aby projekcja dźwięku była lepsza.