IK Multimedia iRig MIX

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 5492
 • Producent: IK Multimedia
 • Waga: 1 kg
 • Dostępność: Mało Mało
  Czas realizacji: 48h
 • szt.
 • 278,00 zł 371,00 zł / szt.
 • Oblicz

iRig MIX jest pierwszym mobilnym mikserem do iPhone'a, iPoda touch lub iPada. iRig MIX oferuje te same regulatory, których oczekujesz od profesjonalnych mikserów DJ (crossfader, cue, EQ, regulacja głośności itp.) w wyjątkowo kompaktowym, mobilnym mikserze, którego można używać z wieloma aplikacjami dla DJ na iOS, a także innymi typami aplikacji. Jest to kompletny system DJ–ski do ćwiczenia, występowania i nagrywania. Lekka i płaska konstrukcja iRig MIX pozwala na łatwe przenoszenie w typowym pokrowcu na iPada Po raz pierwszy w przypadku miksera DJ-skiego iRig MIX może być używany do miksowania każdego typu sygnału audio (z odtwarzaczy mp3, CD itp.) z urządzeniem z iOS używanym do automatycznego dopasowywania tempa i synchronizacji bitu. Jest to osiągalne dzięki funkcji X–Sync, która współpracuje z darmową aplikacją DJ Rig firmy IK Multimedia i jest dołączona do iRig MIX.

iRig MIX pozwala DJ–owi na stosowanie tradycyjnej konfiguracji z dwoma urządzeniami (każde podłączone do osobnego kanału) LUB z pojedynczym urządzeniem z iOS. W przypadku konfiguracji z jednym urządzeniem z iOS wyjście tego urządzenia jest dzielone na dual–mono i przesyłane do osobnych kanałów. Taka elastyczność w połączeniu z przenośnością iRiga MIX daje aspirującym i profesjonalnym DJ kompaktowy system, którego można używać zawsze i wszędzie. Teraz możesz ćwiczyć, kiedy chcesz – występować na życzenie – ponieważ Twój zestaw jest zawsze z Tobą. Możesz się rozstawić w kilka minut do zagrania na przyjęciu organizowanym w domu lub ogrodzie, imprezie tanecznej czy afterparty. Graj w sypialni, w akademiku lub na imprezach sportowych. Samoloty, pociągi i autobusy – kiedyś nie miałeś w nich dostępu do swojego sprzętu DJ–skiego. Teraz, niezależnie od tego, gdzie jesteś i dokąd się wybierasz, możesz miksować i ćwiczyć granie setów.

Nie tylko dla DJ–ów
iRig MIX stanowi też idealne rozwiązanie do miksowania dla muzyków występujących solo lub w małych składach, którzy używają jednego lub więcej urządzenia z iOS do grania na żywo. Jest wyposażony w dodatkowe wejście gitarowe/mikrofonowe, które umożliwia przetwarzanie przez popularne aplikacje takie jak AmpliTube i VocaLive lub każdą inna aplikację, oferującą efekty, oraz przetwarzanie w czasie rzeczywistym. Jego standardowe złącza RCA zapewniają bezpośrednie połączenie z systemem nagłośnienia lub aktywnymi głośnikami.

Maksimum przenośności
iRig MIX ma płaski i lekki format – jest znacznie mniejszy niż tradycyjne miksery DJ-skie i możesz go zabrać wszędzie tam, gdzie zabierasz swojego iPada, iPhone'a lub iPoda touch. Jest łatwy do spakowania i idealny dla osób mobilnych. iRig MIX ma także minimalne wymagania zasilania, pozwalające na zasilanie nie tylko przez dołączony zasilacz, lecz także przez bank energii USB czy port USB w laptopie, w celu jak największej mobilności i miksowania w dowolnym miejscu. A w związku z tym, że mikser i iPad zajmują tylko tyle miejsca, co laptop, zestaw może być podłączony cały czas, więc będzie gotowy zawsze, gdy dopadnie Cię natchnienie.

W zestawie 4 darmowe aplikacje
iRig MIX zawiera 4 darmowe aplikacje (do pobrania z iTunes App Store): DJ Rig – jest nową profesjonalną aplikacją DJ–ską firmy IK, AmpliTube – jest najpopularniejszą aplikacją ze wzmacniaczami i efektami gitarowymi na iOS, VocaLive – procesor wokalowy, i GrooveMaker – aplikacja oparta na loopach do tworzenia bitów i rytmów.

Współpracuje z urządzeniami z Androidem
Teraz możesz użyć swojej ulubionej aplikacji do miksowania na Androida i rozkręcić imprezę. iRig jest w pełni zgodny z urządzeniami z Androidem, więc możesz użyć dwóch urządzeń do miksowania, tak jak profesjonalista. Jeśli Twoja ulubiona aplikacja DJ-ska z dwoma deckami obsługuje wyjście dual–mono (aplikacja wysyła wyjście z decka 1 do lewego kanału, a decka 2 do prawego kanału), możesz używać iRig MIX do miksowania przy użyciu jednego urządzenia.

Jak to działa?
Mobilny mikser iRig MIX został zaprojektowany w taki sposób, aby móc dostosować się do praktycznie każdej sytuacji, z jaką możesz się spotkać przy miksowaniu: miksowanie z jednego urządzenia iOS, dwóch urządzeń lub urządzenia z iOS i alternatywnego źródła dźwięku (odtwarzacze CD/MP3 itp.). Jest też dodatkowe wejście, które pozwala na podłączenie mikrofonu, gitary lub basu i wykorzystania aplikacji na iOS do przetwarzania sygnału w czasie rzeczywistym, wykorzystując iRig MIX jako idealny, małoformatowy przenośny mikser.

Z jednym urządzeniem
iRig MIX pozwala na miksowanie sygnałów z jednego urządzenia z iOS. Jeśli używasz na swoim urządzeniu z iOS aplikacji DJ–skiej takiej jak DJ Rig, to miksowanie na jednym urządzeniu pójdzie gładko. Sygnał z jednego urządzenia jest wysyłany do kanału 1. Z przełącznikiem Input ustawionym na jedno urządzenie wchodzący sygnał będzie rozdzielany na dwa sygnały mono i przesyłany do osobnych kanałów. Pozwala to na miksowanie dwóch źródeł w czasie rzeczywistym przy użyciu jednego urządzenia, ale obu kanałów miksera. (Do takiej konfiguracji wymagana jest aplikacja DJ–ska taka jak np. DJ Rig, która wysyła dwa źródła dźwięku przez wyjście jack–stereo Twojego urządzenia).

Dwa iPhone'y
Podłącz urządzenia z iOS do obu wejść i już jesteś gotowy do miksowania w tradycyjnym formacie z dwoma dekami. W trybie dwóch urządzeń możesz łatwo podsłuchiwać i synchronizować bity materiałów źródłowych do uzyskania płynnych przejść. Każdy kanał ma wejście 3,5mm (1/8") z regulacją wzmocnienia (gain), wysokich tonów (treble), niskich tonów (bass), przycisk „cue” do podsłuchiwania materiału przez wyjście słuchawkowe, suwaki regulujące poziom kanału i crossfader. iRig MIX jest wyjątkowo łatwy w użyciu i jest jednym z najbardziej intuicyjnych mikserów, z jakimi miałeś kiedykolwiek do czynienia.

Graj z zespołem
iRig Mix nie jest tylko mikserem DJ–skim. Możesz go używać jako miksera nagłośnieniowego do pracy z małymi składami lub występów solowych. Kiedy podłączasz instrument lub mikrofon do dodatkowego wejścia 1/4", znajdującego się na dole miksera, możesz używać urządzenia z iOS do przetwarzania sygnału, kiedy jest ono podłączone do kanału 1 (upewnij się, że X–Sync jest wyłączony). Sygnał pokonuje drogę od wejścia, przez regulację wzmocnienia i wychodzi złączem wejściowym kanału 1 w trybie dual–mode, następnie przechodzi przez aplikację przetwarzającą sygnał w urządzeniu z iOS, wraca do złącza wejściowego kanału 1, przechodzi przez EQ, fader i trafia do głównych wyjść. W ten sposób możesz używać swoich aplikacji na iOS, takich jak VocaLive (do wokalu) lub AmpliTube do kształtowania Twojego brzmienia na scenie w czasie rzeczywistym.

X–Sync
Kiedy używasz darmowej aplikacji DJ Rig, dzieje się coś niesamowitego... jeśli przycisk X–Sync jest włączony, możesz automatycznie synchronizować bity utworów. Przy synchronizowaniu bitów nie ma żadnych kłopotliwych przerw w muzyce, więc możesz przez cały czas utrzymywać rytm.

Mieści się w pokrowcu
Kompaktowe wymiary i płaski profil iRig MIX pozwalają na jego łatwe przenoszenie w typowym pokrowcu na iPada. Do tego niskonapięciowy zasilacz (tylko 5VDC) pozwala na zasilanie go zarówno przez zwykłą ładowarkę urządzeń mobilnych, jak i bank energii i komputerowy port USB, co zapewnia maksimum mobilności i możliwość miksowania w każdym miejscu.

iRig MIX – Regulatory i wskaźniki
POWER: włącza iRig MIX. Zaświeci się dioda POWER
GAIN: przy pomocy tego pokrętła ustaw poziom wzmocnienia sygnału wejściowego dla danego kanału (1 lub 2).
TREBLE: przy pomocy tego pokrętła ustaw poziom wysokich częstotliwości dla danego kanału (1 lub 2).
BASS: przy pomocy tego pokrętła ustaw poziom niskich częstotliwości dla danego kanału (1 lub 2).
CUE: naciśnij ten przycisk na kanale 1 lub 2, w zależności od tego, który z kanałów chcesz monitorować w słuchawkach.
FADER: użyj tego suwaka do zwiększenia/zmniejszenia poziomu głośności kanału 1 lub 2.
CROSSFADER: przesuń ten suwak na lewo, aby słyszeć w głównym wyjściu kanał 1, lub przesuń go w prawo, aby usłyszeć tam kanał 2.
POZIOM KANAŁU 3: użyj tego pokrętła do ustawienia poziomu mikrofonu lub instrumentu, podłączonego do kanału 3.
POZIOM WYJŚCIA SŁUCHAWKOWEGO: tego pokrętła używa się do regulacji głośności słuchawek.
MASTER: przy pomocy tego pokrętła ustaw ogólny poziom głośności iRig MIX.
WSKAŹNIKI POZIOMU SYGNAŁU WYJŚCIOWEGO: te diody używane są do monitorowania poziomu prawego i lewego wyjścia głównego iRig MIX.
PRZEŁĄCZNIK INPUT: ustaw ten przełącznik w pozycji lewej (jedno urządzenie), jeśli używasz miksera tylko z jednym urządzeniem z iOS lub innym odtwarzaczem. Ustaw ten przełącznik w pozycji prawej (dwa urządzenia), jeśli używasz miksera dwoma urządzeniami z iOS lub innymi odtwarzaczami.
PRZEŁĄCZNIK X–SYNC: Kiedy używasz urządzeń z iOS, iRig MIX może wysyłać dźwięk z urządzenia 1 do urządzenia 2 i dźwięk z urządzenia 2 do urządzenia 1, pozwalając na wzajemną synchronizację przy użyciu aplikacji DJ Rig. Kiedy X–SYNC jest wyłączony, to sygnał z wejścia 3 (mikrofonowego/instrumentalnego) jest wysyłany do urządzenia z iOS, podłączonego do kanału 1 w celu przetwarzania przez aplikacje, takie jak AmpliTube lub VocaLive.

Cechy:

 • 2 wejścia stereo z regulacją gain, bass, treble i volume, niezależne cue dla każdego kanału z diodowym wskaźnikiem i crossfaderem
 • Dodatkowe wejście instrumentalne/mikrofonowe z regulacją głośności, z którego sygnał może być przetwarzany przez aplikacje na iOS (takie jak AmpliTube i VocaLive)
 • Wyjście stereofoniczne ze złączami RCA, suma i wskaźniki diodowe
 • Nieskazitelny dźwięk wysokiej jakości
 • Wysokiej jakości wyjście słuchawkowe z monitorowaniem sumy sygnału lub cue z niezależną regulacją głośności
 • Przełącznik Input dzieli wejście 1 na dual–mono do używania miksera z aplikacjami DJ–skimi na jednym urządzeniu z iOS
 • Tryb X–Sync pozwala na automatyczną synchronizację z dowolnym źródłem sygnału audio, przy użyciu dołączonej aplikacji DJ Rig
 • Może być zasilany przez dołączony zasilacz, bank energii lub port USB w laptopie
 • W zestawie 4 darmowe aplikacje: DJ Rig, AmpliTube, VocaLive, GrooveMaker
 • Wszystkie mobilne aplikacje IK są dostępne do pobrania w App Store.

Dane techniczne

Wejście liniowe:
Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz (±2 dB)
SNR: –80 dB
THD + Szum: 0,01%
Poziom nominalny: –10 dBV
Poziom maksymalny: 3 Vrms
Impedancja: 47 kΩ
Gniazdo: 3,5 mm stereo / TRRS
Wyjście liniowe:
Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz (±2 dB)
SNR: –80 dB
THD + Szum: 0,05% (pasmo 20Hz – 20kHz)
Poziom nominalny: –10 dBV
Poziom maksymalny: 6 Vrms
Impedancja: 200 Ω
Gniazdo: RCA
Wejście mikrofonowe/wysokoimpedancyjne (Hi–Z):
Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz (±2 dB)
SNR: –80 dB
THD + Szum: 0,05% (pasmo 20Hz – 20kHz )
Poziom maksymalny (Minimalne wzmocnienie): 3 Vrms
Poziom minimalny (Maksymalne wzmocnienie): 10 mVrms
Impedancja: 1 MΩ
Gniazdo: 6,35 mm mono
Wyjście słuchawkowe:
Pasmo przenoszenia: od 20Hz do 20kHz (±2 dB)
SNR: – 80 dB
THD + Szum: 0,05% (pasmo 20Hz – 20kHz )
Moc maksymalna 125 mW przy 32 Ω
Gniazdo: 6,35 mm stereo
Regulacja:
Regulacja niskich tonów: ±15 dB przy 80 Hz, filtr półkowy
Regulacja wysokich tonów: ±15 dB przy 8 kHz, filtr półkowy
Regulacja wzmocnienia: ±15 dB, 0 dB na środku
Zasilanie:
Zasilany przez złącze micro USB (typ D)
Pobór mocy: typowy 5W; 10 W przy maksymalnym poziomie wyjścia słuchawkowego
Wymiary: 110 mm x 217 mm x 46 mm (Szer. x Dł. x Wys.)
Waga: 230 g

W zestawie:
iRig MIX
2 x kabel audio 1/8"/3,5mm o długości 1m do podłączenia iPhone'a/iPoda/iPada
1 x kabel audio RCA o długości 1m do podłączenia aktywnych głośników
Zasilacz z kablem micro USB

Wymagania
iRig MIX jest zgodny z każdym urządzeniem audio (odtwarzacze MP3, odtwarzacze CD itp.).

Urządzenia iOS
iRig MIX jest zgodny z każdym urządzeniem z iOS.
Funkcja X–Sync wymaga uruchomionej aplikacji na urządzeniu iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4, iPhone 3GS, iPod touch (piąta, czwarta i trzecia generacja), iPad Air 2, iPad mini 3, iPad Air, iPad mini 2, iPad czwartej generacji, iPad mini, iPad trzeciej generacji, iPad 2, iPad. Wymagany iOS 4.3 lub nowszy.

Urządzenia z Androidem
iRig MIX jest zgodny z każdym urządzeniem z Androidem.

Komputery
Mac®: każdy komputer z Mac OS.
Windows®: każdy komputer z Windows.